Peeling cukrowy jest jednym z coraz chętniej wybieranych kosmetyków do pielęgnacji skóry całego ciała. Nie tylko usuwa martwy naskórek, ale też wygładza skórę, dogłębnie oczyszcza i poprawia ukrwienie skóry. Może pomóc osobom, które zmagają się z cellulitem lub zaskórnikami. Dowiedz się więcej o peelingu cukrowym i zobacz, jaki preparat wybrać.
Komórki skóry ulegają ciągłej wymianie. Nowe przechodzą z najgłębiej położonej warstwy naskórka na wierzch. Tam po pewnym czasie obumierają i ulegają złuszczeniu. Dzięki temu ich miejsce mogą zająć nowe komórki. Jest to niezbędne do tego, aby skóra mogła się regenerować i zachować zdrowie. Cały cykl trwa około 28 dni. Zdarza się, że przebiega on wolniej na skutek działania różnych czynników (np. naturalnych procesów starzenia się skóry lub stresu). W efekcie dochodzi do odkładania się martwego naskórka. Skóra staje się sucha, szara, szorstka i traci swój blask. Dlatego wskazane jest, aby regularnie sięgać po naturalne peelingi.
Peeling cukrowy – co go wyróżnia?
Peeling cukrowy jest kosmetykiem, który stosuje się w celach pielęgnacyjnych. Służy do złuszczania martwego naskórka oraz oczyszczania skóry twarzy i całego ciała. Gotowe preparaty można nabyć w każdej aptece lub drogerii. Można również samodzielnie zrobić domowy peeling cukrowy z wybranych przez siebie składników.
Peeling cukrowy jest peelingiem mechanicznym. Złuszcza martwy naskórek jedynie z wierzchniej warstwy. Dzięki temu jest stosunkowo bezpieczny i można używać go w warunkach domowych nawet kilka razy w tygodniu – w zależności od potrzeb skóry (częste złuszczanie może zaburzyć naturalne procesy odnowy komórek skóry).
Peelingi cukrowe zawierają drobinki ścierne. Najczęściej są to kryształki cukru trzcinowego. Podczas pocierania o powierzchnię skóry dochodzi do złuszczenia zrogowaciałego naskórka. Oprócz niego w składzie znajdują się różnego rodzaju składniki aktywne (m.in. oleje roślinne i wyciągi z roślin), które odżywiają skórę, poprawiają jej stan i wspierają jej prawidłowe funkcjonowanie.
Peelingi cukrowe są uznawane za delikatne i bezpieczne. Dlatego mogą być stosowane do codziennej pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Dzięki temu z powodzeniem mogą zastąpić te kosmetyki, które zawierają większe i ostrzejsze drobinki – np. naturalne peelingi solne. Trzeba jednak stosować je zgodnie z zaleceniami producenta – szczególnie tych dotyczących przeciwwskazań do wykonania zabiegu (m.in. obecność na skórze ran, podrażnień, stanów zapalnych i aktywnych zmian trądzikowych.
Peeling do ciała zawierający kryształki cukru można stosować zarówno na sucho, jak i na mokro. W pierwszym przypadku nie stosuje się wody. Dzięki temu efekt złuszczający jest bardziej intensywny, ponieważ drobinki nie ulegają rozpuszczeniu.
Peeling cukrowy – zalety stosowania
Pielęgnacja ciała przy pomocy peelingu cukrowego wspiera proces usuwania warstwy rogowej naskórka z powierzchni całego ciała. Drobinki cukru idealnie złuszczają martwe komórki, a przy tym nie powodują podrażnień. Wykonywanie tego zabiegu regularnie sprzyja odblokowaniu porów skóry, a tym samym zapobiega powstawaniu zaskórników. Jest to niezwykle ważne dla osób, które mają cerę tłustą, mieszaną, ze skłonnością do trądziku.
Peeling cukrowy zmiękcza skórę, oczyszcza i wspiera jej regenerację. Po zabiegu cera jest gładka, nawilżona i lekko natłuszczona, ponieważ do tego typu kosmetyku bardzo często dodawane są oleje roślinne (np. olej arganowy).
Podczas peelingu wykonywany jest masaż ciała. Dzięki temu poprawia się krążenie w naczyniach krwionośnych, które znajdują się w skórze. Tlen i składniki odżywcze są efektywniej transportowane do komórek, co również ma ogromne znaczenie dla wyglądu i ogólnej kondycji skóry.
POLECANE PRODUKTY