Co stosować na opryszczkę? Kremy, maści, żele…
Jednym ze sposobów leczenia zimna jest maść na opryszczkę. Takie preparaty występują zarówno w wersji żelowej, jak i kremowej, a ich stosowanie jest wskazane przy miejscowym leczeniu tej choroby. Popularnym kremem na opryszczkę jest Axoviral, który jest lekiem mającym działanie przeciwzapalne. Pomaga w wyleczeniu choroby i zapobiega objawom typowym dla tego schorzenia – pieczeniu, swędzeniu oraz zaczerwienieniu skóry. Należy pamiętać, aby zarówno przed, jak i po aplikacji kremu umyć ręce.
Na zmiany skórne spowodowane wirusami z grupy Herpes działa także Hascovir PRO. To krem, którego składnikiem aktywnym jest acyklowir. Wyrób medyczny stosuje się miejscowo – nawet do kilku razy dziennie.
Zastosować można także kremy na opryszczkę przyspieszające gojenie się tkanek. Poszczególne preparaty mogą zawierać witaminę E, alantoinę, kwas hialuronowy, kwas salicylowy, oleje roślinne, srebro. Kremy redukują zaczerwienienie, pieczenie, swędzenie i poprawiają komfort.
Plastry na opryszczkę – dyskretne i skuteczne
Kolejnym sposobem na walkę z tą złośliwą chorobą są plastry na opryszczkę. Stosuje się je miejscowo, podobnie jak krem na opryszczkę. Plastry tego typu są przezroczyste, dzięki czemu zapewniają dyskretne leczenie nieestetycznego problemu skórnego. Rozwiązania takie jak Compeed Cold Sore zawierają cząstki hydrokoloidu, który leczy chorobę i łagodzi jej objawy, redukując ból i swędzenie, jednocześnie zapobiegając zakażeniu. Plaster na opryszczkę należy przykleić na czystą, wysuszoną skórę, a po jego aplikacji można nałożyć na niego szminkę lub podkład.
Lek na opryszczkę w formie tabletek – zapobiegaj nawrotom
Cierpisz na nawrotową opryszczkę wargową? Wzmocnij swój organizm odpowiednim preparatem. W takim przypadku dobrym lekiem na opryszczkę będą tabletki. Preparaty tego typu (jak np. Hascovir Control) leczą opryszczkę i przyspieszają gojenie, ale jednocześnie zapobiegają jej nawrotom. Kuracja tabletkami trwa mniej więcej 5 dni, w czasie których, zależnie od stosowanego preparatu, należy przyjmować lek ok. 5 razy na dobę.
W leczeniu nawrotowej opryszczki warg stosuje się także Heviran Comfort. Jest to lek przeciwwirusowy, którego substancją czynną jest acyklowir, który przenika do zakażonych komórek. Heviran Comfort i Heviran Comfort Max blokuje namnażanie wirusa, co pozwala skutecznie leczyć zakażenie.
Tabletki na opryszczkę mogą także wspierać układ odpornościowy, dzięki czemu organizm może lepiej poradzić sobie z wirusem. W suplemencie znaleźć może się witamina C, witamina D lub L-lizyna (np. Wish Lysine Forte).