Leki na chorobę lokomocyjną dla dzieci i dorosłych
W naszej aptece dostępne są tabletki na chorobę lokomocyjną – Aviomarin, które można stosować od 6. roku życia. Oprócz działania związanego z łagodzeniem dyskomfortu podczas podróży działają także delikatnie uspokajająco. Warto wypróbować także suplement diety w postaci kropel: Imbifem.
Przy chorobie lokomocyjnej można sięgnąć także po pastylki do ssania Lokomotiv. Ten wyrób medyczny zawiera imbir, który wykazuje działanie zmniejszające skołowanie i odruchy wymiotne podczas podróży.
Osobom, u których przed podróżą występuje choroba lokomocyjna, można podać krople Anaketon. To suplement z imbirem, rumiankiem i witaminami z grupy B. Jedno opakowanie może być przechowywane przez 30 dni.
Do stosowania przez osoby dorosłe przeznaczony jest także Swanson Imbir. Kapsułki zawierają imbir, który wykazuje działanie hamujące nadmierną motorykę żołądka.
Jak jeszcze można sobie pomóc z objawami choroby lokomocyjnej?
Suplementy i leki na chorobę lokomocyjną skutecznie łagodzą nieprzyjemne objawy. Warto jednak dodatkowo stosować się do kilku prostych zasad i praktyk w czasie podróżowania. Są one bezpieczne i pozwalają ograniczyć skutki nieprawidłowej pracy błędnika.
W przypadku publicznych środków transportu zawsze wybieraj miejsca zgodne z kierunkiem jazdy i w których kołysanie nie jest tak odczuwalne. Unikaj także siadania na kole, ponieważ możesz tam nieco mocniej odczuwać bujanie. Patrz przed siebie i koncentruj się na jednym punkcie.
Warto zadbać o dopływ świeżego powietrza. Postaraj się zapomnieć o podróży i zajmij się rozmową lub słuchaniem spokojnej muzyki. Znajdź aktywność, która pozwala Ci się zrelaksować. Zalecane jest, aby unikać czytania i korzystania z komputera, ponieważ może to nasilać nieprzyjemne objawy choroby lokomocyjnej.
Ważne jest także pozytywne nastawienie do podróży. Przed wyjazdem zjedz lekki posiłek. Unikaj picia napojów gazowanych. Natomiast miej przy sobie butelkę wody.