Leki na uszkodzenia w obrębie jamy ustnej
Często afty są efektem drobnego urazu. Dlatego każde uszkodzenie mechaniczne błony śluzowej jamy ustnej należy szybko leczyć. Pomóc mogą preparaty wspierające proces gojenia. Specjalne substancje działają jak opatrunek w płynie, który zaczyna działać już 10 sekund po aplikacji. Jednocześnie łagodzi ból i chroni ranę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.
Płyn do płukania jamy ustnej na afty
W leczeniu aft dobrze sprawdza się płyn do płukania jamy ustnej. Jest to wyrób medyczny, który wspiera regenerację błony śluzowej, ponieważ zawiera substancje nawilżające (m.in. kwas hialuronowy). Składniki aktywne tworzą na powierzchni śluzówki warstwę ochronną, która stanowi barierę mechaniczną i łagodzą nieprzyjemne dolegliwości. Obecny w płynie aloes działa kojąco.
Afty – leki w formie żelu
Leki na afty mogą mieć też postać żelu do stosowania w jamie ustnej. Zawierają one składniki aktywne o działaniu przeciwzapalnym i łagodzącym. W naszej aptece eZiko dostępny jest KIN PerioKIN żel antyseptyczny, który działa na afty i pleśniawki, a także choroby zębów i przyzębia. Jego substancją czynną jest chlorheksydyna.
Aerozol na afty w jamie ustnej
Łatwy w aplikacji jest lek na afty w formie aerozolu. Preparat posiada aplikator, który pozwala na precyzyjne nałożenie go na zmienione chorobowo miejsca. Znajdziesz w nim substancje roślinne: rumianek, korę dębu, kłącze tataraku, ziele arniki, tymianek, szałwię i miętę pieprzową.
Afty i stan zapalny – kiedy potrzebna jest pomoc lekarza?
Stan zapalny jamy ustnej wymaga pomocy lekarza. Do specjalisty zgłoś się, gdy zaobserwujesz u siebie powiększenie węzłów chłonnych, wzrost temperatury ciała, ból gardła.
Zwiń opis