6 zasad prawidłowej pielęgnacji ciała
Pielęgnacja skóry jest mechanizmem, którego skomplikowanie rośnie w miarę starzenia się człowieka. Brak odpowiedniej dbałości o ciało powoduje, że bardzo szybko traci swoją kondycję oraz zdrowy wygląd. O skórę warto dbać cały czas, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz. Stosując nasze złote rady zauważysz, że skóra stanie się bardziej promienna. Gwarantujemy, że też na dłużej zachowa młodzieńczy wygląd!
Rada 1 Chroń skórę przed UV
Nigdy nie wychodź na zewnątrz, jeśli uprzednio nie skorzystasz z kremu z filtrem UV. Promieniowanie słoneczne to jeden z największych wrogów skóry, który szybko ją przesusza i przyśpiesza proces jej starzenia. Preparaty ochronne stosuj przez cały rok, niezależnie od typu skóry.
Rada 2 Pij dużo wody
Organizm potrzebuje sporej ilości płynów. Wypijając przynajmniej 2,5 litra wody dziennie dostarczysz mu siły i energii do działania. Oprócz tego w naturalny sposób nawilżysz skórę.
Rada 3 Używaj delikatnych kosmetyków do mycia
Do codziennej pielęgnacji najlepiej nadają się produkty łagodne, które nie zawierają mydła i substancji podrażniających. Wypróbuj linie hypoalergiczne, niwelujące ryzyko wystąpienia alergii do minimum. Stosowanie zbyt mocnych kosmetyków sprawi, że skóra się “ściągnie” i przesuszy.
Rada 4 Wybieraj kąpiel pod prysznicem
Podczas kąpieli w wannie skóra szybko przyzwyczaja się do ilości wody. Kończąc zabieg doznaje szoku i ma tendencję do odwodnienia. Znacznie lepsza jest kąpiel pod prysznicem z wykorzystaniem letniej wody. Orzeźwiająca i chłodząca we właściwy sposób nawilży Twoje ciało!
Rada 5 Prawidłowe osuszanie
Jeszcze przed wyjściem spod prysznica upewnij się, że kosmetyki pielęgnacyjne zostały dokładnie spłukane. Osuszanie skóry przeprowadź najdelikatniej jak potrafisz, dotykając skórę ręcznikiem.
Rada 6 Nawilżaj
Tuż po kąpieli skóra bardzo szybko traci nawilżenie, dlatego też warto stosować odpowiednie kremy i balsamy, które powstrzymają ten proces. Przywrócenie powłoki hydrolipidowej jest możliwe, ale wymaga staranności i wytrwałości w wykonywaniu zabiegu.
Ostatnia aktualizacja [19.03.2024]