Glimbax roztwór do płukania jamy ustnej i gardła zawiera jako substancję czynną diklofenak, który jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ). Lek wykazuje miejscowe działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne.
Wskazania
Leczenie objawowe stanów zapalnych błon śluzowych jamy ustnej i gardła.
Działanie
przeciwbólowe
przeciwzapalne
Przeciwwskazania
Nie należy stsoować leku Glimbax:
jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną (diklofenak) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
jeśli u pacjenta występuje uczulenie (nadwrażliwość) na kwas acetylosalicylowy lub na inny lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np. po podaniu ibuprofenu, ketoprofenu, aspiryny wystąpił napad astmy, pokrzywka lub katar alergiczny)
u dzieci w wieku poniżej 14 lat
Stosowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dzieci w wieku poniżej 14 lat
Lek Glimbax nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 14 lat.
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 14 lat
Zaleca się stosowanie roztworu do płukania jamy istnej i gardła od 2 do 3 razy na dobę. Każdorazowo należy użyć 15 ml roztworu (1 miarkę) nierozcieńczonego lub rozcieńczonego niewielką ilością wody i płukać jamę ustną przez około 30-60 sekund. Po użyciu roztwór należy wypluć.
Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 7 dniach stosowania leku Glimbax, należy skontaktować się z lekarzem.
Interakcje
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio o lekach, które pacjent planuje stosować.
Nie są znane oddziaływania tego leku z innymi lekami stosowanymi miejscowo w jamie ustnej.
Stosowanie w ciąży i podczas karmienia piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Leku Glimbax nie należy stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Podczas stosowania leku (zwłaszcza długotrwałego) mogą wystąpić objawy podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej i kaszel. Może również dojść do rozwoju reakcji nadwrażliwości. W takim przypadku należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem, który zaleci odpowiednie leczenie.
Nie można wykluczyć możliwości występowania ogólnoustrojowych działań niepożądanych w przypadku połknięcia lub długotrwałego stosowania leku Glimbax.
Działania niepożądane o częstości nieznanej (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych):
uczucie pieczenia w jamie ustnej
Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie możliwe objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.
Przechowywanie
Brak specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania leku. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Nie stosować leku, po upływie terminu ważności zamieszczonego na etykiecie i pudełku. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.
Składniki
Substancją czynną leku jest Diklofenak. Jeden ml roztworu zawiera 0,74 mg Diklofenaku.
Pozostałe składniki to: Cholina roztwór 50%, Sorbitol, Sodu benzoesan, Disodu edetynian, Acesulfam potasowy, Substancja poprawiająca smak i zapach brzoskwiniowa, Substancja poprawiająca smak i zapach miętowa, Czerwień koszenilowa (E 124), Woda oczyszczona.
Informujemy, iż produkty lecznicze mogą być zwracane wyłącznie z powodu wady jakościowej, niewłaściwego ich wydania lub sfałszowania produktu leczniczego.