Co daje stosowanie elektrolitów do leczenia biegunki?
W asortymencie naszej apteki można znaleźć elektrolity na biegunkę w różnej postaci. Są to wygodne w stosowaniu saszetki z proszkiem przeznaczonym do przyrządzania roztworu lub tabletki musujące. Preparaty te pozwalają szybko uzupełnić niedobory elektrolitów, jakie organizm traci w czasie biegunki, warto więc stosować je jako pomóc jednocześnie z wybranym lekiem na biegunkę.
W naszej aptece internetowej znajdziesz elektrolity do postępowania dietetycznego w stanach zwiększonej utraty wody dla dorosłych, dzieci i niemowląt. Pozwalają one na przywrócenie prawidłowej gospodarki wodno-elektrolitowej, zmniejszają ryzyko odwodnienia organizmu i ograniczają nasilanie się biegunki, a także pozwalają szybko odzyskać formę i wrócić do codziennych zajęć. Polecany jest m.in. proszek do rozpuszczenia w wodzie Stoperan o smaku pomarańczowym.
Odwodnienie organizmu jest bardzo groźne dla zdrowia, dlatego w leczeniu nie może zabraknąć odpowiedniej ilości płynów i tabletek z elektrolitami. Gdy pojawią się jego objawy, należy natychmiast udać się do lekarza.
Probiotyki przy leczeniu rozwolnienia
Należy pamiętać też o probiotykach. Biegunka zwykle powoduje naruszenie flory bakteryjnej jelit, co osłabia odporność i zwiększa podatność na działanie szkodliwych czynników (zwłaszcza drobnoustrojów). Dlatego przy problemach z układem pokarmowym obowiązkowe jest włączenie preparatów probiotycznych.
Probiotyki to dobre bakterie, które chronią jelita i przywracają odpowiedni stan flory jelitowej. Tego typu lek można kupić bez zlecenia lekarza. Dostępne są w różnych formach dostosowanych odpowiednio do wieku. Nasza apteka oferuje kapsułki, saszetki, tabletki i krople zarówno dla małych, jak i dużych pacjentów. Biegunka nie jest jedynym wskazaniem do stosowania probiotyków. Można przyjmować je także profilaktycznie.
Lek na biegunkę w e-Ziko dla dorosłych i osób starszych
Nasza apteka internetowa oferuje sprawdzone leki na rozwolnienie. Jednym z nich jest węgiel aktywowany Protego. Jego działanie polega na adsorbowaniu szkodliwych substancji, a także na wyściełaniu błony śluzowej układu pokarmowego warstwą ochronną. Dzięki temu są one odporne na toksyny i drobnoustroje.
Tabletki na biegunkę mogą zawierać także loperamid, który uspokaja perystaltykę jelit. Znanym lekiem jest Stoperan. Preparat dodatkowo zmniejsza częstość i liczbę wypróżnień oraz zwiększa wchłanianie wody.
Lek na biegunkę dla dzieci bez recepty
W przypadku starszych dzieci również można sięgnąć po leki zawierające węgiel aktywny. Dobrze sprawdzają się także zioła i suplementy naturalne, które poprawiają funkcjonowanie jelit. Maluchom od 12. miesiąca życia można podawać wyrób medyczny LenoDiar Pediatric w wygodnych saszetkach. Ten typ produktu oparty jest na składnikach roślinnych, które wspierają funkcjonowanie jelit i poprawiają perystaltykę.
Kiedy podać leki przeciwbiegunkowe?
Kiedy pojawi się biegunka, trzeba działać szybko. Tabletki lub kapsułki na rozwolnienie należy podać, gdy pojawią się nieprzyjemne dolegliwości. Są to: częsta potrzeba korzystania z toalety, trudności z powstrzymaniem potrzeby załatwienia się, ból brzucha i pogorszenie samopoczucia. Dzięki temu biegunka najczęściej trwa krótko i nie prowadzi do powikłań.
Biegunce mogą towarzyszyć jeszcze inne dolegliwości. Najczęściej spotykane są: bóle brzucha, mdłości, wymioty, wzdęcia. Szczególnie niebezpieczne jest odwodnienie. Gdy objawy są nasilone lub przedłużają się, należy skonsultować się z lekarzem, aby poznać przyczyny zaburzeń i wdrożyć specjalistyczne leczenie.