Theraflu TOTAL GRIP, każda kapsułka zawiera 500 mg paracetamolu, 6,1 mg chlorowodorku fenylefryny
(co odpowiada 5 mg zasady fenylefryny) oraz 100 mg gwajafenezyny. Kapsułki twarde. Wskazania do
stosowania: Krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia, dreszczy i grypy, w tym łagodnego
do
umiarkowanego bólu i/lub gorączki, przekrwienia błony śluzowej nosa, a także działanie
wykrztuśne
w przypadku kaszlu z odkrztuszaniem. Produkt Theraflu TOTAL GRIP jest wskazany u osób
dorosłych i
młodzieży w wieku od 16 lat. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne lub na
którąkolwiek
substancję pomocniczą. Choroby serca, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, nadczynność tarczycy, jaskra
z
zamkniętym kątem przesączania, guz chromochłonny nadnerczy. Pacjenci stosujący inhibitory
monoaminooksydazy
(IMAO) obecnie lub w ciągu ostatnich dwóch tygodni, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne,
leki blokujące
receptory beta adrenergiczne. Pacjenci stosujący inne leki sympatykomimetyczne, takie jak leki
zmniejszające
przekrwienie błony śluzowej, leki zmniejszające apetyt i leki psychostymulujące podobne do
amfetaminy.Podmiot
odpowiedzialny:
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. v. IV.2017
Theraflu MAX GRIP 1000 mg + 70 mg + 10 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego
1 saszetka zawiera 1000 mg paracetamolu (Paracetamolum), 70 mg kwasu askorbowego (Acidum ascorbicum)
i 10 mg chlorowodorku fenylefryny (Phenylephrini hydrochloridum).
Wskazania do stosowania
Krótkotrwałe leczenie objawów występujących w czasie grypy lub przeziębienia: gorączki,
bólu głowy, bólu gardła, niedrożności przewodów nosowych i zatok przebiegającej z bólem.
Produkt Theraflu MAX GRIP jest wskazany do stosowania u osób dorosłych i młodzieży powyżej
12 lat.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na paracetamol, fenylefrynę, kwas askorbowy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą;
stosowanie inhibitorów monoaminooksydazy (IMAO) i okres 2 tygodni od ich odstawienia;
stosowanie zydowudyny;
choroba alkoholowa; jaskra zamykającego się kąta; niewydolność wątroby; ciężka niewydolność nerek;
nadczynność
tarczycy; cukrzyca; choroby układu krążenia, w tym choroby serca, nadciśnienie tętnicze; guz
chromochłonny nadnerczy;
jednoczesne leczenie trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi; jednoczesne leczenie lekami
blokującymi
receptory beta-adrenergiczne.
Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. / v.III.2017
Theraflu EXTRA GRIP, Paracetamol 650 mg + Chlorowodorek fenylefryny 10 mg + Maleinian feniraminy 20
mg.
Proszek do sporządzania roztworu doustnego. Wskazania do stosowania, leczenie objawów grypy
i przeziębienia,
takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno-stawowe, bóle głowy, obrzęk
i przekrwienie błony śluzowej
nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z nosa, kichanie. Przeciwwskazania: w następujących
przypadkach stosowanie preparatu
jest przeciwwskazane, nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, ciężkie schorzenia
układu krwionośnego,
wątroby, nerek, nadciśnienie tętnicze gruczolak gruczołu krokowego z tendencją do zalegania
moczu, niedrożność szyi
pęcherza moczowego, niedrożność odżwiernika dwunastnicy, czynna choroba wrzodowa, cukrzyca, choroby
płuc (w tym astma),
jaskra z wąskim kątem przesączania, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosfatazy
fosforanowej, padaczka,
stosowanie inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Preparatu me należy
stosować w okresie ciąży i
karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 12 lat. Podmiot odpowiedzialny:
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o v.XI.2015
Theraflu ZATOKI Paracetamol 650 mg + Chlorowodorek fenylefryny 10 mg. Proszek do sporządzania
roztworu doustnego.
Wskazania do stosowania: leczenie objawowe dolegliwości związanych z chorobami zatok takich
jak: ból głowy,
niedrożność zatok i nosa przebiegająca z bólem oraz objawami przekrwienia i obrzęku
błony śluzowej. Działa
przeciwgorączkowo, łagodzi objawy przeziębienia i grypy (dreszcze, bóle mięśni i głowy).
Przeciwwskazania:
w następujących przypadkach stosowanie preparatu jest przeciwwskazanie: nadwrażliwość na
którykolwiek ze składników
preparatu, ciężkie schorzenia układu krwionośnego, wątroby, nerek, nadciśnienie tętnicze, gruczolak
gruczołu
krokowego z tendencją do zalegania moczu, niedrożność szyi pęcherza moczowego, niedrożność
odżwiernika dwunastnicy,
czynna choroba wrzodowa, cukrzyca, choroby płuc (w tym astma), jaskra z wąskim kątem
przesączania, wrodzony
niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, padaczka, stosowanie inhibitorów MAO i okres do
2 tygodni
po ich odstawieniu. Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią oraz
u dzieci poniżej
12 lat. Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. v.XII.2015
Użyte w materiale znaki towarowe są własnością (lub są licencjonowane) przez spółki
z grupy GSK.
1Dotyczy działania paracetamolu, którego maksymalne stężenie w osoczu występuje od 10
do 60 minut
po podaniu doustnym.
2Wynikającej z przekrwienia błony śluzowej.
3Przy dawkowaniu 2 kapsułki. 2 kapsułki Theraflu Total Grip zawierają maksymalną
dostępną bez recepty
dawkę substancji czynnych: Paracetamol 1000 mg + chlorowodorek fenylefryny 12,2 mg +
gwajafenyzyna 200 mg
4Przy dawkowaniu zgodnym z treścią ulotki
51000 mg paracetamolu w jednej saszetce, dla formuły z fenylefryną i witaminą C
PM-PL-THRFL-21-00025