Sinecod Lek przeciwkaszlowy zawiera substancję czynną – butamiratu cytrynian, która wykazuje działanie przeciwkaszlowe. Lek przeznaczony jest do stosowania dla osób dorosłych oraz dzieci od 3. roku życia.
Wskazania
Sinecod w postaci syropu stosowany jest w objawowym leczeniu kaszlu różnego pochodzenia
Działanie
Sinecod syrop wykazuje działanie przeciwkaszlowe.
Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku Sinecod
jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Jeśli kaszel utrzymuje się dłużej niż 7 dni, należy skontaktować się z lekarzem.
Ze względu na hamowanie odruchu kaszlu przez butamiratu cytrynian, należy unikać jednoczesnego podawania leków wykrztuśnych.
Przyjmowanie
Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować leku Sinecod dłużej niż 5 - 7 dni.
Lek należy stosować doustnie.
Do opakowania leku dołączona jest miarka umożliwiająca odmierzenie 5 ml, 10 ml i 15 ml syropu.
Miarkę do dawkowania syropu należy umyć i wysuszyć po każdorazowym użyciu.
Zazwyczaj stosowana dawka, to:
Dzieci w wieku od 3 do 6 lat: 5 ml syropu trzy razy na dobę;
Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 10 ml syropu trzy razy na dobę
Młodzież w wieku powyżej 12 lat: 15 ml syropu trzy razy na dobę
Dorośli: 15 ml syropu cztery razy na dobę.
Leku Sinecod syrop nie należy stosować u dzieci w wieku do 3 lat.
Interakcje
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych obecnie lub ostatnio suplementach diety i lekach, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.
Należy unikać jednoczesnego podawania leków wykrztuśnych, ponieważ może to prowadzić do zalegania wydzieliny w drogach oddechowych, co zwiększa ryzyko skurczu oskrzeli i zakażenia dróg oddechowych.
Stosowanie w ciąży i podczas karmienia piersią
W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Rzadko (częściej niż u 1 na 10 000, ale rzadziej niż u 1 na 1000 pacjentów stosujących lek) występują następujące objawy:
senność,
nudności,
biegunka,
pokrzywka.
Wymienione objawy powinny ustąpić po zmniejszeniu dawki lub przerwaniu stosowania leku.
Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie możliwe objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.
Przechowywanie
Lek należy przechowywać w temperaturze do 30ºC. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Lek należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu.
Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.
Składniki
Substancją czynną leku Sinecod jest Butamiratu cytrynian. Jeden ml syropu zawiera 1,5 mg Butamiratu cytrynianu.
Pozostałe składniki to: Sorbitol 70% roztwór, Sacharyna sodowa, Wanilina, Kwas benzoesowy, Etanol 96% v/v, Glicerol, Sodu wodorotlenek 30% roztwór w/w, Woda oczyszczona.
Zobacz kategorie
To jest lek . Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Informujemy, iż produkty lecznicze mogą być zwracane wyłącznie z powodu wady jakościowej, niewłaściwego ich wydania lub sfałszowania produktu leczniczego.