SARIDON jest lekiem przeciwbólowym stosowanym w bólu głowy, zęba, miesiączkowym. Zawiera paracetamol i propyfenazon, dwie substancje przeciwbólowe i przecigorączkowe oraz małą dawkę kofeiny, która nasila działanie paracetamolu. Saridon działa już po 30 minutach! Synergiczne działanie trzech składników sprawia, że lek działa szczególnie szybko i z dużą siłą.
SARIDON jest lekiem przeciwbólowym stosowanym w bólu głowy, zęba, miesiączkowym. Zawiera paracetamol i propyfenazon, dwie substancje przeciwbólowe i przecigorączkowe oraz małą dawkę kofeiny, która nasila działanie paracetamolu. Saridon działa już po 30 minutach! Synergiczne działanie trzech składników sprawia, że lek działa szczególnie szybko i z dużą siłą.
Działanie
Saridon zawiera paracetamol i propyfenazon, dwie substancje działające przeciwbólowo i przeciwgorączkowo oraz małą dawkę kofeiny, która nasila działanie paracetamolu.
Zastosowanie
Saridon stosowany jest w:
*stanach gorączkowych
*przeziębieniach
*grypie
*bólu głowy
*bólu zęba
*bólu miesiączkowym
*bólu reumatycznym
*bólu pooperacyjnym.
Przyjmowanie
Zaleca się następujące dawkowanie:
*dorośli 1-2 tabletki,
*młodzież w wieku 12-16-lat 1 tabletka do trzech razy na dobę.
Tabletki należy popić dużą ilością wody lub innego płynu. Leku nie należy przyjmować dłużej niż jeden tydzień ani w dawkach większych niż zalecane.
Niepożądane
Podczas stosowania preparatu Saridon sporadycznie mogą pojawić się działania niepożądane, takie jak wysypka skórna, pokrzywka, świąd, zaczerwienienie, obrzęk naczynioruchowy.
Mogą również wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe (pieczenie, nudności, wymioty). Istnieją również nieliczne doniesienia o wystąpieniu reakcji anafilaktoidalnych lub wstrząsu anafilaktycznego oraz przypadków trombocytopenii, leukopenii, agranulocytozy i pancytopenii powodowanych przez paracetamol i propyfenazon.
Przeciwwskazania
Kiedy nie stosować leku Saridon:
-jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na propyfenazon, paracetamol, kofeinę lub którykolwiek z pozostałych składników;
-jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na pirazolony lub pochodne tych związków (nadwrażliwość na fenazon, aminofenazon, metamizol)
-jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na fenylbutazon lub kwas acetylosalicylowy
-jeśli u pacjenta występuje wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej
-jeśli u pacjenta występuje ostra porfiria wątrobowa
-u dzieci poniżej 12 roku życia
Skład
1 tabletka zawiera:
paracetamol 250mg
propyfenazon 150mg
kofeina 50mg.
Polopiryna S lek zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Wskazany jest do stosowania od 12. roku życia.
Ibuprom RR Max wskazany jest do stosowania w ostrych bólach o nasileniu łagodnym lub umiarkowanym a też w zmniejszaniu łagodnych i umiarkowanych bólów rożnego pochodzenia.
Scorbolamid lek o skaldzie kompleksowym, łagodzi objawy przeziębienia i grypy. Polecany w przypadku gorączki i różnego rodzaju bólach: bólach głowy oraz nerwobólach. Zalecany dla dorosłych i młodzieży powyżej 16. roku życia.
Aspirin Pro lek polecany jest do stosowania w objawowym leczeniu gorączki oraz bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu. Należy stosować od 12. roku życia.
Aspirin Pro jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Należy stosować od 12. roku życia.