Reumaherb stosowany jest wspomagająco w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych w schorzeniach zwyrodnieniowych narządu ruchu.
Wskazania
Lek przeznaczony jest do stosowania wspomagająco w terapii schorzeń zwyrodnieniowych narządu ruchu.
Działanie
Produkt leczniczy przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.
Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku Reumaherb:
- jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną, na salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
- jeśli pacjent ma uczulenie na rośliny z rodziny Asteraceae (dawniej Compositae)
- jeśli u pacjenta występuje: choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy oraz postępujące choroby układowe
Przyjmowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Zalecana dawkaDorośli : 3 razy dziennie po 1 tabletce w chorobach przewlekłych, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Leku nie stosować dłużej niż 10 dni.
Interakcje
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Dotychczas nie stwierdzono interakcji z innymi lekami
Stosowanie w ciąży i podczas karmienia piersią
Nie wykonano kontrolowanych badań klinicznych u kobiet w ciąży i kobiet w okresie laktacji
Działania niepożądane
Jak każdy lek, Reumaherb może powodować działania niepożądane. Wystąpić mogą między innymi: reakcje nadwrażliwości (wysypka, pokrzywka, zespół Stevensa-Johnsona, obrzęk naczynioruchowy skóry, obrzęk Quinckego, skurcz oskrzeli z ich obstrukcją , astma oraz wstrząs anafilaktyczny).
U chorych uczulonych istnieje ryzyko wystąpienia reakcji anafilaktycznej po zastosowaniu preparatów z jeżówki. Odnotowano związek między stosowaniem preparatów z jeżówki z zachorowaniem na choroby o podłożu autoimmunologicznym, takie jak rozsiane zapalenie mózgu, rumień guzowaty, immunotrombocytopenia, zespół Evansa, zespół Sjogrena z zaburzeniem funkcji nerkowych cewek zbiorczych. Po długotrwałym stosowaniu (powyżej 8 tygodni) może wystąpić leukopenia.
Częstość występowania ww. zaburzeń jest nieznana.
W trakcie stosowania możliwe jest także wystąpienie łagodnych zaburzeń żołądkowo-jelitowych.
Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie możliwe objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.
Przechowywanie
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25°C.
Nie stosować tego leku, po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.
Składniki
1 tabletka zawiera 100 mg Wyciągu suchego złożonego (2-4:1) z Harpagophytum precumbens, L., radix (Korzenia diabelskiego pazura), Echinacea purpurea, L., herba (Ziela jeżówki), Filipendula ulmariae L., flos (Kwiat wiązówki) (4/3/3), Ekstrahent: Etanol 50%(V/V).
Substancje pomocnicze: Laktoza, Skrobia ziemniaczana, Mieszanina laktozy, Powidonu i Krospowidonu, Powidon, Magnezu stearynian, Celuloza mikrokrystaliczna, Hypromeloza, Makrogol 6000, Tytanu dwutlenek E171, Czerwień koszenilowa lak E 124, Indygotyna lak E132.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Informujemy, iż produkty lecznicze mogą być zwracane wyłącznie z powodu wady jakościowej, niewłaściwego ich wydania lub sfałszowania produktu leczniczego.