Pedicetamol zawiera paracetamol wskazany do stosowania jako lek pierwszego podania w leczeniu gorączki trwającej nie dłużej niż 3 dni oraz bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego.
Zalecana pojemność opakowania dla dzieci powyżej 3. roku życia
Pedicetamol zawiera paracetamol wskazany do stosowania jako lek pierwszego podania w leczeniu gorączki trwającej nie dłużej niż 3 dni oraz bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego.
Zalecana pojemność opakowania dla dzieci powyżej 3. roku życia
Wskazania
Gorączka, bóle umiarkowane różnego pochodzenia.
Przyjmowanie
Zalecana dobowa dawka paracetamolu wynosi około 60 mg/kg mc./dobę, która podawana jest w 4 lub 6 dawkach na dobe, np. 15 mg/kg mc. co 6 godzin lub 10 mg/kg mc. co 4 godziny. Jeżeli przy zalecanym dawkowaniu co 6 godzin, pożądane działanie nie zostanie osiągnięte w ciągu 3-4 godzin, preparat może być podawany co 4 godziny. W takim przypadku należy podawać dawkę 10 mg/kg mc.
Okres przechowywania po pierwszym otwarciu: 6 miesięcy.
Okres przechowywania po pierwszym otwarciu: 6 miesięcy.
Składniki
PEDICETAMOL – roztwór doustny, zawiera 100 mg paracetamolu/1 ml
Preparat zawiera paracetamol wskazany do stosowania jako lek pierwszego podania w leczeniu gorączki trwającej nie dłużej niż 3 dni oraz bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego.
Zalecana pojemność opakowania dla niemowląt od 0 miesięcy i dzieci do 3 roku życia
• 4 razy mniejsza objętość, ta sama skuteczność
• Łatwe, precyzyjne dawkowanie i akceptacja leku
• Bezpieczeństwo stosowania
• Malinowy smak
Ketonal Active 50 mg lek przeciwbólowy, przeciwzapalny oraz przeciwgorączkowy polecany dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 15. roku życia.
Ibuprom Max Sprint zawiera ibuprofen, substancję czynną należącą do grupy tak zwanych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
Aspiryna C to lek w formie rozpuszczalnej polecany do stosowania w objawowym leczeniu dolegliwości towarzyszących przeziębieniu i grypie. Wskazany do stosowania od 12. roku życia.
Paracetamol Aurovitas 500 mg to lek przeznaczony do stosowania w łagodzeniu bólu oraz zmniejszenia gorączki u osób dorosłych oraz dzieci od 10. roku życia.