Naklofen Top 1% żel to niesteroidowy lek przeciwzapalny do stosowania miejscowego. Zawiera w składzie dikolfenak, który poprzez skórę dociera bezpośrednio do ogniska zapalnego działając przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Zalecany przy bólach mięśni, stanach zapalnych stawów, zwyrodnieniach, bólach kręgosłupa.
Naklofen Top 1% to żel zawierający diclofenac działający przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Stosowany w miejscowym leczeniu: ograniczonych i łagodnych postaci zapalenia stawów, stanów zapalnych tkanek miękkich (np. zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty), bólu pleców i pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni oraz stawów w wyniku skręcenia, stłuczenia, nadwyrężeń.
Działanie
Naklofen Top jest lekiem przeznaczonym do użytku miejscowego, na skórę, działającym przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Substancja czynna leku, diklofenak, przenika do ogniska zapalnego i powoduje zmniejszenie obrzęku zapalnego i poprawę ruchomości. Ze względu na wodno-alkoholowe podłoże lek Naklofen Top wykazuje również działanie kojące i chłodzące.
Zastosowanie
Naklofen Gel stosowany jest miejscowo w leczeniu:
-reumatyzmu pozastawowego (bóle mięśni, stany zapalne tkanki łącznej włóknistej, kaletek maziowych, zapalenie ścięgien, zapalenie pochewek ścięgien, bóle lędźwiowego odcinka kręgosłupa lub stawu barkowego).
-zmian pourazowych (nadciągnięcia, skręcenia, zwichnięcia)
-ograniczonych i łagodnych postaci zapalenia stawów.
Stosowanie
Naklofen Gel należy stosować miejscowo na skórę trzy lub cztery razy na dobę, delikatnie wcierając. Ilość zużytego żelu należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo. Po zastosowaniu leku należy umyć ręce, chyba że to właśnie ręce są miejscem leczonym.
Nie należy stosować leku dłużej niż 14 dni w przypadku nadwyrężeń i reumatyzmu tkanki miękkiej i 21 dni w przypadku bólu związanego z zapaleniem stawów.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na diklofenak lub inne składniki preparatu (zwłaszcza glikol propylenowy). Nadwrażliwość na inne leki z grupy NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy. Nie stosować na uszkodzoną skórę lub rany; w okresie karmienia piersią. Według danych Producenta: w ciąży - można stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności tylko w krótkotrwałym leczeniu. Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat.
Interakcje
Długotrwałe stosowanie dużych dawek diklofenaku może spowodować interakcje z preparatami moczopędnymi (działanie antagonistyczne).
Lek może wzmagać działanie przeciwzakrzepowe leków z grupy kumaryn.
Wzmaga toksyczność metotreksatu. Jednoczesne stosowanie kwasu acetylosalicylowego zmniejsza działanie diklofenaku.
Składniki
Substancja czynna: 1 g żelu zawiera 10 mg diklofenaku w postaci soli dietyloamoniowej. Substancje pomocnicze: karbomer, makrogol, dietanolamina, alkohol izopropylowy, glikol propylenowy, sodu siarczan bezwodny, makrogolu eter cetostearylowy, decylu oleinian, parafina ciekła, woda oczyszczona.