Galvenox Veno wspomaga leczenie przewlekłej niewydolności żylnej. Łagodzi dolegliwości związane z żylakami kończyn dolnych, uczuciem ciężkich nóg i żylakami odbytu. Uszczelnia naczynia krwionośne i niweluje nocne kurcze nóg.
Wskazania
- Objawy przewlekłej niewydolności żylnej kończyn dolnych: bóle, kurcze, uczucie ciężkości nóg, mrowienie, drętwienie kończyn dolnych, zmiany skórne związane z zastojem żylnym, żylaki kończyn dolnych, obrzęki związane z przewlekłą niewydolnością żylną.
- Objawowe leczenie żylaków odbytu.
Działanie
- Lek zawiera substancję czynną wapnia dobezylan jednowodny, który działa na ściany naczyń włosowatych. Zmniejsza ich nadmierną przepuszczalność i łamliwość, zwiększa ich wytrzymałość, dzięki czemu zapobiega przesiąkaniu płynów przez ściany naczyń.
- Lek przyspiesza syntezę kolagenu, który stanowi ważny składnik strukturalny ścian tętnic.
- Galvenox Veno zmniejsza lepkość krwi, zwiększa elastyczność erytrocytów, a także wykazuje działanie przeciwagregacyjne. Powoduje to usprawnienie obwodowego krążenia żylnego, zmniejszenie zastoju w naczyniach żylnych i hamowanie rozwoju zmian zakrzepowych, które towarzyszą powstawaniu żylaków.
- Lek Galvenox Veno zmniejsza także przepuszczalność i łamliwość naczyń limfatycznych oraz poprawia drenaż limfatyczny, powodując zmniejszenie obrzęków.
Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku:
- jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
- u dzieci.
Przyjmowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Zalecana dawka:O ile lekarz nie zaleci inaczej, u dorosłych zwykle stosuje się od 1 do 2 kapsułek na dobę (co odpowiada dawce dobowej od 500 mg do 1000 mg wapnia dobezylanu jednowodnego).
Okres leczenia wynosi zazwyczaj od kilku tygodni do kilku miesięcy.
Sposób podawania:Lek stosuje się doustnie, w trakcie głównych posiłków.
Interakcje
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Brak danych dotyczących interakcji leku z innymi lekami lub innego rodzaju interakcji.
Stosowanie w ciąży i podczas karmienia piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku.
Lek Galvenox Veno może być stosowany u kobiet w ciąży jedynie wtedy, gdy potencjalna korzyść ze stosowania leku przewyższa możliwe ryzyko dla płodu. Lek Galvenox Veno jest przeciwwskazany w pierwszym trymestrze ciąży.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
- Rzadko: ból w nadbrzuszu, nudności, biegunki, wymioty, reakcje skórne, bóle stawów, bóle i zawroty głowy, gorączka.
- Bardzo rzadko: zahamowanie czynności szpiku z agranulocytozą (ostry stan, który może objawiać się wysoką gorączką, zakażeniami w obrębie jamy ustnej lub stanami zapalnymi w obrębie odbytu i narządów płciowych). W takich przypadkach należy zaprzestać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem.
- Odnotowano przypadki reakcji alergicznych miejscowych (wysypki) i uogólnionych (pokrzywka).
Przechowywanie
Przechowywać w temperaturze poniżej 30ºC. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku.
Składniki
Substancją czynną leku jest Wapnia dobezylan jednowodny.
Pozostałe składniki to: Celuloza mikrokrystaliczna, Magnezu stearynian, Tytanu dwutlenek (E 171), Azorubina (E 122), Żółcień chinolinowa (E 104), Żelatyna.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Informujemy, iż produkty lecznicze mogą być zwracane wyłącznie z powodu wady jakościowej, niewłaściwego ich wydania lub sfałszowania produktu leczniczego.