Bravera Control aerozol na skórę, lek o działaniu miejscowo znieczulającym, wskazany do stosowania w przypadku przedwczesnego wytrysku.
Wskazania
Lek jest wskazany do stosowania przed stosunkiem w przypadku przedwczesnego wytrysku w celu zmniejszenia wrażliwości prącia na dotyk i opóźnienia ejakulacji (wytrysku).
Działanie
Bravera Control zawiera lidokainę. Lidokaina działa miejscowo znieczulająco. Działanie znieczulające leku polega na zmniejszeniu wrażliwości żołędzi prącia, w celu wydłużenia czasu do wystąpienia wytrysku.
Przeciwwskazania
- jeśli pacjent lub jego partnerka/partner ma uczulenie na lidokainę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
- jeśli pacjent lub jego partnerka/partner ma uczulenie na inne amidowe leki miejscowo znieczulające,
- jeśli partnerka pacjenta jest w ciąży,
- uszkodzona lub zmieniona zapalnie skóra.
Stosowanie
Podanie na skórę (miejscowo na trzon i żołądź prącia).
Dorośli: Zalecana dawka to 3 do 7 naciśnięć pompki, wykonane w celu pokrycia trzonu i żołędzi prącia, 5 do 15 minut przed stosunkiem. Jeżeli po upływie 5 minut na prąciu pozostaje nadmiar leku, należy go usunąć przed stosunkiem. Ilość i czas aplikacji powinny być dobrane w zależności od indywidualnych potrzeb. Należy zawsze stosować najmniejszą skuteczną dawkę. Pomiędzy zastosowaniem kolejnych dawek należy zachować odstęp co najmniej 4 godzin. Nie należy przekraczać dawki 22 naciśnięć pompki w ciągu 24 godzin.
Przed pierwszym użyciem leku należy, trzymając pojemnik pionowo, nacisnąć pompkę rozpylającą co najmniej 10 razy, w celu jej napełnienia i uzyskania prawidłowego rozpylenia. Jeśli pompka rozpylająca nie była używana przez co najmniej 10 dni, należy ponownie ją przygotować poprzez trzykrotne naciśnięcie i rozpylenie leku w powietrze. Pojemnik należy skierować z dala od twarzy, aby uniknąć przypadkowego kontaktu leku z oczami, uszami, nosem i ustami. Należy zsunąć napletek z żołędzi. Trzymając pojemnik w pozycji pionowej (zaworem do góry) na całą powierzchnię żołędzi i trzonu prącia zastosować 3 do 7 naciśnięć pompki, 5 do 15 minut przed stosunkiem. Jeżeli po upływie 5 minut na prąciu pozostaje nadmiar leku, należy go usunąć przed stosunkiem.
Interakcje
Mogą wystąpić interakcje z:
- lekami nasercowymi (przeciwarytmicznymi),
- lekami przeciwpadaczkowymi,
- lekami antycholinergicznymi (na przykład stosowanymi w łagodzeniu skurczów żołądka, w leczeniu choroby Parkinsona lub w zapobieganiu chorobie lokomocyjnej),
- lekami przeciwnadciśnieniowymi,
- barbituranami (na przykład nasennymi oraz stosowanymi w leczeniu padaczki),
- beta-blokerami (lekami stosowanymi w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz regulującymi rytm serca),
- lekami zwiotczającymi mięśnie,
- lekami sympatykomimetycznymi (na przykład stosowanymi w leczeniu niewydolności serca, astmy, przeziębienia). Odnotowano również wpływ na testy diagnostyczne do oznaczania enzymów osoczowych.
Stosowanie w ciąży i podczas karmienia piersią
Jeśli partnerka pacjenta jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, należy poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Lek nie jest wskazany do stosowania u kobiet. Nie wolno stosować leku, jeśli partnerka pacjenta jest w ciąży.
Działania niepożądane
Bardzo rzadko (występują u mniej niż 1 osoby na 10 000):
- objawy zaburzeń ze strony ośrodkowego układu nerwowego, pobudzenie, nerwowość,
- objawy zahamowania ośrodkowego układu nerwowego. Zawroty głowy, senność, drgawki, utrata przytomności.
Częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych):
- Osłabienie mięśnia sercowego, rzadkoskurcz (spowolnienie czynności serca),
- zatrzymanie czynności serca,
- niedociśnienie tętnicze,
- porażenie czynności oddechowej.
Przechowywanie
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.
Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na etykiecie i pudełku. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca. Okres ważności po pierwszym otwarciu: 3 miesiące.
Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.
Składniki
- Substancją czynną leku jest Lidokaina. 1 g aerozolu zawiera 96 mg Lidokainy.
Każde naciśnięcie pompki rozpylającej dostarcza 0,085 ml roztworu (co odpowiada 81,98 mg aerozolu zawierającego 7,87 mg Lidokainy).
- Pozostałe składniki to: Kwas stearynowy, Izopropylu mirystynian, Glikolu dietylenowego monoetylowy eter.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Informujemy, iż produkty lecznicze mogą być zwracane wyłącznie z powodu wady jakościowej, niewłaściwego ich wydania lub sfałszowania produktu leczniczego.