APAP EXTRA 24 tabletek

Pojemność: 24 tabl.
Przeznaczenie: Ból
Postać: Tabletki
Producent: US PHARMACIA SP. Z O.O.
cena: 12,50
ilość:
do koszyka
Opis produktu
APAP Extra to skuteczny i bezpieczny lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy,
łagodzący objawy przeziębienia i grypy, zawierający dodatkowo kofeinę wzmacniającą działanie paracetamolu.

Działanie

Paracetamol to bezpieczna substancja działająca przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.
Dodatkowy składnik preparatu KOFEINA:
  • wzmacnia działanie przeciwbólowe paracetamolu
  • działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy
  • przyśpiesza początek działania przeciwbólowego i przeciwgorączkowego leku.


Zastosowanie

Wskazaniem do stosowania leku są bóle różnego pochodzenia:
* głowy (w tym migrena)
* mięśni
* zębów
* nerwobóle
* bóle menstruacyjne
* kostno-stawowe
* pooperacyjne
* pourazowe

Lek łagodzi objawy przeziębienia i grypy, takie jak: gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.

Przyjmowanie

Zazwyczaj stosowana dawka leku APAP Extra to:
Dorośli: 1-2 tabletki co 4-6 godzin (maksymalnie 8 tabletek na dobę);
Dzieci powyżej 12 lat: 1-2 tabletki co 4-6 godzin (maksymalnie 8 tabletek na dobę).
Leku nie należy podawać dzieciom poniżej 12 lat.

Przy stosowaniu razem z innymi lekami zawierającymi paracetamol nie należy przekraczać dawki łącznej 4 gramów paracetamolu w ciągu doby.

Niepożądane

Mogą wystąpić skórne reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, wysypka), nudności, zaburzenia trawienia, niemiarowość rytmu serca, bezsenność, osłabienie koncentracji, drżenia mięśniowe, drażliwość.


Przeciwwskazania

Nie należy przyjmować leku jeśli:
* Wcześniej obserwowano objawy uczulenia na paracetamol lub którykolwiek składnik leku.
* Występują następujące schorzenia: wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, zaburzenia rytmu serca.
* Podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków.
* Nie należy stosować u kobiet w I trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią.
* Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Zachować szczególną ostrożność stosując APAP Extra jeśli:
* Lek zawiera paracetamol, ze względu na ryzyko przedawkowania należy sprawdzić czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu.
* Stosowanie leku przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz głodzone stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby.
* Ostrożnie stosować u osób z niewydolnością nerek, astmą oskrzelową, nadczynnością gruczołu tarczowego, zaburzeniami snu w postaci bezsenności.

Interakcje

Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol i kofeinę. W przypadku równoczesnego stosowania doustnych leków przeciwcukrzycowych, leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny), ryfampicyny (lek stosowany w leczeniu gruźlicy), leków przeciwpadaczkowych, leków uspokajających i nasennych, inhibitorów MAO (leki stosowane m.in. w depresji), zydowudyny (lek przeciwiwrusowy, stosowany w zakażeniu wirusem HIV), leków sympatykomimetycznych (tj. zmniejszające przekrwienie, hamujące apetyt i leki psychostymulujące
podobne do amfetaminy), hormonów tarczycy, doustnych środków antykoncepcyjnych, cymetydyny (lek stosowany głównie w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy), chloramfenikolu (antybiotyk),
chinolonów (leki o działaniu bakteriobójczym) i werapamilu (lek stosowany w chorobach serca) przed przyjęciem leku należy zasięgnąć opinii lekarza.

Skład

1 tabletka powlekana zawiera:
substancje czynne:
Paracetamol 500mg
Kofeina 65mg
do koszyka
Uwaga: Zdjęcie ma charakter informacyjny, produkty w sprzedaży mogą nieznacznie różnić się od produktów na zdjęciu

Przed użyciem leków zapoznaj się z jego ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczace działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczace stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:

Bioaron Witamina D dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego dla dzieci i niemowląt karmionych piersią w profilaktyce krzywicy oraz w przypadku niedoboru witaminy D.
cena: 16,99 zł

Innowacyjny płyn micelarny do demakijażu i oczyszczania skóry wrażliwej, do codziennego stosowania. Szybko i skutecznie usuwa zanieczyszczenia i zmywa makijaż z twarzy i oczu.
cena: 45,50 zł

Saszetki BEZ CUKRU do sporządzenia zawiesiny doustnej.
Fervex stosowany jest w doraźnym leczeniu objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych.
cena: 13,99 zł

Rutinoscorbin stosowany jest w stanach niedoboru lub zwiększonego zapotrzebowania na witaminę C (przeziębienia, zakażenia wirusowe, w tym grypa), pomocniczo w nadmiernej przepuszczalności naczyń włosowatych. Preparat wspomaga odporność organizmu.
cena: 7,99 zł

Lek przeciwbiegunkowy działa szybko i skutecznie nawet w tzw. grypie żołądkowej lub biegunce bakteryjnej.
Stoperan może być bezpiecznie stosowany u dzieci powyżej 6 roku życia. Dzięki resorpcji wody z jelita grubego nie dopuszcza do wystąpienia skutków ubocznych biegunki takich jak osłabienie czy tak groźne u dzieci odwodnienie. Dzięki wygodnej formie małych kapsułek jest łatwiejszy do przyjęcia przez dzieci.
cena: 7,99 zł

APAP to lek zawierający paracetamol, jedną z najczęściej stosowanych i najbezpieczniejszych substancji przeciwbólowych. Preparat zwalcza bóle głowy, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne oraz gorączkę występującą np. w przebiegu przeziębienia lub grypy.
cena: 26,50 zł
Zobacz też

Naproxen Emo żel działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Zmniejsza ból i obrzęk, przywraca sprawność ruchową. Wskazany w bólach mięśni i stawów po urazach (stłuczenia, zwichnięcia, naderwania) oraz w przypadku zwyrodnienia stawów.
cena: 8,99 zł

Zimny-ciepły okład (26,5cm x 10 cm) wielokrotnego użytku będący naturalnym środkiem przeciwbólowym.
•jako okład ciepły w przypadku: bólów reumatycznych, bólów miesiączkowych, bólów chronicznych (np. lumbago), bolesnych skurczy mięśni.
•jako okład zimny w przypadku: urazów (stłuczenia, skręcenia itp.), bólów głowy, zębów, obrzęków.
cena: 29,98 zł

Kategorie

Ostatnio oglądane

Copyright 2014  sklep internetowy AptusShop.pl/
Twój koszyk: 0,00 zł - 0 szt.